Sladový květ

VĚTŠINOU MÁME SKLADEM GRANULOVANÝ, OBČAS SYPKÝ.

Sladový květ je odpad pivovarského průmyslu. 

Sladový květ je aromatické a velmi chutné bílkovinné krmivo s příznivými dietetickými účinky, výborné jak pro koně tak pro ostatní hospodářská zvířata. Obsahuje vitaminy A, B1, B2, B6, C, D a E, kyselinu pantotenovou, nikotinovou, nikotinamid, biotin, inositol, kyselinu listovou, Lactobacillus cassei faktor, proteolytické a amylolytické enzymy (štěpí bílkoviny a škroby).

Významné je množství fosforu, draslíku a mědi a také vysoký podíl esenciální aminokyseliny lysinu. Sladový květ je tak výbornou (ač zatím nedoceněnou) součástí jadrného krmiva (nejen) pro koně nemocné a v rekonvalescenci, příznivě působí na zvýšení hmotnosti. Dodá tělu energii srovnatelnou s ječmenem a zároveň pomáhá snižovat riziko trávicích obtíží, jež mohou vzniknou při zkrmování jádra chudého na vlákninu (ječmen, kukuřice). Také je vhodný pro kojící klisny - podporuje laktaci. Je skvělý na dochucení krmiva.

Sladový květ se zkrmuje spolu s jádrem (granulemi) např. jako náhrada části ječného šrotu a je vhodné nechat jej cca 15 minut před krmením namočit. Zvířata je potřeba postupně navyknout (při náhlé vysoké dávce hrozí otoky končetin).

Dávka: Max. doporučená denní dávka pro koně činí 1 kg (suchého slad. květu).

25 kg 250 Kč